KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 7356019
*
nr 735 6019
MÃ¥rten Eskil Winge
(1825-1896), Sverige
Blyerts, MÃ¥rten Eskil Winge (1825-1896), 1819, 15 x 24, Landskap med figurer
Mårten Eskil Winge, svensk målare född i Stockholm 1825, död i Enköping 1896.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 januari 2012
kl 18:56:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/1 02:55:27
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
MÃ¥rten Eskil Winge
Mårten Eskil Winge, svensk målare född i Stockholm 1825, död i Enköping 1896.
Läs mer om MÃ¥rten Eskil Winge
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyerts landskap med figurer mårten eskil winge svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45
-
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14
*
MÃ¥rten Eskil Winge
Mårten Eskil Winge, svensk målare född i Stockholm 1825, död i Enköping 1896.
Läs mer om MÃ¥rten Eskil Winge
nr 735 6019
MÃ¥rten Eskil Winge
(1825-1896), Sverige
Blyerts, MÃ¥rten Eskil Winge (1825-1896), 1819, 15 x 24, Landskap med figurer
Mårten Eskil Winge, svensk målare född i Stockholm 1825, död i Enköping 1896.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 januari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/1 02:55:27 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
MÃ¥rten Eskil Winge
MÃ¥rten Eskil Winge, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1825, död i Enköping 1896.Läs mer om MÃ¥rten Eskil Winge
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyerts landskap med figurer mårten eskil winge svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47 -
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27 -
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45 -
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14